HR / EN



2020

45. Samoborska glazbena jesen

25. rujna – 4. listopada 2020.

 

Program festivala:

25. rujna 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati - Svečano otvaranje

 

Zagrebački solisti

Monika Leskovar, violončelo

Program: 

Johann Sebastian Bach: Sinfonia u D duru BWV 35

                             Sinfonia u f molu BWV 12

                             Sinfonia u E duru BWV 29

Joseph Haydn: Koncert za violončelo i orkestar br. 1 u C duru

Ludwig van Beethoven: Gudački trio u c molu, op. 9 br. 3 (obr. S. Krstić) 

 

26. rujna 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Lovro Pogorelić, klavir

Program:

Franz Liszt: Transcendentalne etide S. 139

 

27. rujna 2020., Galerija Prica u 17, 18 i 19 sati

17. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić, prva večer

 

Ivan Petrović - Poljak, klavir

Program:

Franz Liszt: Poloneza br. 2, E-dur, S. 223/2

Franz Schubert: Sonata, a-mol, D-784

Franz Liszt: Etida na temu Paganinija, br. 6, a-mol, S. 141/6

Boris Papandopulo: 10 muzičkih impresija, broj 2 i 3

Franz Liszt: Mephisto valcer, S. 514

 

Matej Mijalić, violina

Program:

Johannes Brahms: Koncert za violinu i orkestar u D-duru, op. 77

Bruno Vlahek: Pet etida za violinu, op. 53, etida no. 4

Eugene Ysaye: 3. sonata za solo violinu u d-molu, Ballade

Niccolo Paganini: Nel cor piu non mi sento za solo violinu

 

Veronika Ćiković, harfa

Program:

Johann Sebastian Bach: Partita u B-duru, BWV 825

Gabriel Fauré: Impromptu, op. 86

Marcel Tournier: Sonatine, op. 30

Tomislav Uhlik: Drugi preludij iz Tri preludija za harfu

Guillaume Connesson: Toccata

 

28. rujna 2020., Galerija Prica u 17, 18 i 19 sati

17. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić, druga večer

 

Mia Pečnik, klavir

Program:

Ludwig van Beethoven: Sonata br. 30 u E-duru, op. 109 

Frédéric Chopin: Nokturno op. 27 br. 2 u Des-duru 

Frédéric Chopin: Balada br. 2, op. 38 

Dora Pejačević: Impromptu, op. 32b

Franz Liszt: Transcendentalna etida br. 12 Chasse neige

 

Lucija Stilinović, flauta

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo u D-duru, KV 184 za flautu i klavir

Sergej Prokofjev: Sonata za flautu i klavir u D-duru, op. 94

Dubravko Palanović: Tu Alma y la mia za flautu i klavir

Petar Iljič Čajkovski: Lenski Arija iz opere Evgenij Onjegin

 

Martina Jembrišak, harmonika

Program:

Franco Prinsloo: Music for Isolated Musicians: XIX. Day 19 (Solo Accordion) - Svjetska premijera

Adalbert Marković: Golden Rocks in the Moonlight

Modest Petrovič Musorgski: Slike s izložbe

 

29. rujna 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

17. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić

Svečano proglašenje pobjednika

 

Trio Eusebius

Eva Šulić, violina / Tonka Javorović, violončelo / David Vuković, klavir

Program:

Silvio Foretić: *praizvedba novog djela

Petar Bergamo: Espressioni notturne

Dubravko Detoni: Zovu me Tryor

Dmitrij Šostakovič: Klavirski trio br. 2 u e-molu

 

1. listopada 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Komorni sastav „Harlequin Art Collective“

Marta Schwaiger, sopran

Dani Bošnjak, flauta

Šimun Matišić, vibrafon

Stjepan Vuger, harmonika

Alan Bošnjak, trombon

 

Program:

Olivier Messiaen: Harawi

Pjesme ljubavi i smrti

(arr. Šimun Matišić)

 

2. listopada 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Sreten Krstić, violina

Aleksandar Ivić, violina

Aleksandar Milošev, viola

Monika Leskovar, violončelo

Ivan Nestić, kontrabas

Martina Filjak, klavir

Mihael Paar, klarinet

Žarko Perišić, fagot

Bánk Harkay, rog

 

Program:

Ludwig van Beethoven: Klavirski trio u D-duru, op. 70 br. 1 

Ludwig van Beethoven: Septet u Es-duru, op. 20

 

3. listopada 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Trio Elogio, gitarski trio 

Petrit Çeku, Pedro Ribeiro Rodrigues i Tomislav Vukšić 

 

Program:

Ludwig van Beethoven: Klavirska sonata br. 15 u D-duru, op. 28 “Pastoralna”

(Obrada: Petrit Çeku)

Franz Schubert: Četiri impromptua, D. 899 (op. 90)

(Obrada: Petrit Çeku)


4. listopada 2020., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Sreten Krstić, violina

Aleksandar Ivić, violina

Aleksandar Milošev, viola

Hrvoje Philips, viola

Monika Leskovar, violončelo

Jelena Očić, violončelo

Ivan Nestić, kontrabas

Martina Filjak, klavir

 

Program:

Franz Schubert: Gudački kvintet u C-duru, D. 956

Felix Mendelssohn: Klavirski sekstet u D-duru, op. 110