HR / EN



2019

44. Samoborska glazbena jesen

27. rujna – 6. listopada 2019.

 

 Program festivala:

 

27. rujna 2019., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati - Svečano otvaranje

 

Borivoj Martinić-Jerčić, violina

Gernot Suessmuth, violina

Aleksandar Milošev, viola

Jelena Očić, violončelo

Ivica Nestić, kontrabas

Jose Gallardo, klavir

Marta Schwaiger, sopran

 

Program: 

S. Rahmanjinov: Elegični trio br. 1 u g-molu

D. Šostakovič: 7 romanci na stihove A. Bloka za sopran violinu, violončelo i klavir, op. 127

M. Glinka: Veliki sekstet za klavir, gudački kvartet i kontrabas u Es-duru 

 

28. rujna 2019., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Aleksandar Ivić, violina

Borivoj Martinić-Jerčić, violina

Aleksandar Milošev, viola

Monika Leskovar, violončelo

Ivica Nestić, kontrabas

Martina Filjak, klavir

 

Program:

A. Dvořák: Bagatele, op. 47 za 2 violine, violončelo i harmonijum

A. Dvořák: Trio u C-duru, op. 74

F. Schubert: Klavirski kvintet u A-duru "Pastrva"

 

29. rujna 2019., Galerija Prica u 17 sati

16. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić, prva večer

 

Tomislav Damjanović, klavir

Program:

J. Brahms: Varijacije i fuga na temu Händela, op. 24

D. Pejačević: Dva intermezza, op. 38

M. Ravel: Gaspard de la nuit

              III. Scarbo

 

Duo Martin Krpan – Mihovil Buturić (violina i orgulje)

Program:

J. Š. Slavenski: Sonata religiosa

A. Corelli: Sonata za violinu i basso continuo u B-duru, op. 5, br. 2

T. Uhlik: Balada

M. Sawa: Largo

              Con fuoco

 

Trio Eusebius

Eva Šulić, violina / Tonka Javorović, violončelo / David Vuković, klavir

Program:

R.Schumann: Klavirski trio op. 110 u g-molu

D. Detoni: Zovu me Tryor

M. Ravel: Klavirski trio u a-molu

 

30. rujna 2019., Galerija Prica u 17 sati

16. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić, druga večer

 

Ivan Galić, klavir

Program:

W.A. Mozart: Sonata u B-duru, KV 570

F. Schubert: Tri klavirska komada, D. 946

B. Bersa: Nokturno u h-molu, op. 38

A. Skrjabin: Sonata op. 68 u F-duru

 

Đorđe Vasiljević, harmonika

Program:

C. del Rosario: Elusive Dialogues

D. Scarlatti: Sonata K519 u f-molu

S. Mossenmark: Wood Spirit

F. Parać: Ples Barunice (arr. Đorđe Vasiljević)

J. Torres: Cadencias

M. Glinka / M. Balakiriev: The Lark (arr. Đorđe Vasiljević)

 

Sara Novoselić, violončelo

Program:

I. Maček: Sonata za violončelo i klavir

F. Chopin: Polonaise Brilliante za violončelo i klavir, op. 3 (arr. Leonard Rose) 

G. Rossini: Une Larme, tema i varijacije

 

1. listopada 2019., Kino dvorana POU Samobor u 20 sati

 

16. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić

Svečano proglašenje pobjednika

 

8. međunarodno skladateljsko natjecanje New Note

Proglašenje pobjednika i izvedba prvonagrađene skladbe

 

Cantus Ansambl

Katarina Kutnar, violina

Berislav Šipuš, dirigent

 

Program:

Wataru Mukai: Psi

D. Bobić: Kutnarijada za violinu i Cantus Ansambl

A. Berg: Koncert za violinu i orkestar

 

2. listopada 2019., Kino dvorana POU Samobor u 20 sati

 

Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca, Rijeka

G. Rossini: Seviljski brijač

Adaptacija i režija: Giorgio Surian

 

Figaro: Ivan Šimatović

Rosina: Iva Krušić

Grof Almaviva (Lindoro): Stefano Surian

Doktor Bartolo: Dario Berčić

Don Basilio: Giorgio Surian

Berta: Nina Franulović

Klavir:  Lana Bradić

 

3. listopada 2019., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

ZAGREBAČKI KVARTET – povodom 100. godina djelovanja

Petrit Çeku, gitara

 

Program:

M. Ruždjak: Klasični vrt

L. Boccherini: Gitarski kvintet br. 4 u D-duru, G. 448

E. Grieg: Gudački kvartet br. 1 u g-molu

 

4. listopada 2019., Kino dvorana POU Samobor u 20 sati

 

Simfonijski orkestar HRT-a

Domagoj Dorotić, tenor

Paolo Paroni, dirigent

 

Program:

izbor najljepših opernih arija

 

5. listopada 2019., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

CAMERATA BERN

 

Program:

J. Sibelius: Impromptu za gudače

A. Schnittke: Sonata za violinu i komorni orkestar

L. V. Beethoven: Gudački kvartet u a-molu, op. 132 

 

6. listopada 2019., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Filip Merčepmarimba

Renato Palatinuš, udaraljke

Gregor Hrovat, udaraljke

Elizabeta Adžaga, klavir

 

Program:

J. S. Bach: Partita za instrumente s tipkama br. 2 u c-molu  

Filip Merčep: TransPiece FINAL1.2 za vibrafon i uživo kontroliranu elektroniku

Anna Ignatowicz-Glinska: Passacaglia za marimbu i vibrafon

Igor Kuljerić: Koncert za Ivanu, u obradi za klavir, dva udaraljkaša i solo marimbu